HU | EN | DE | SK

Ďalšie informácie, ktoré potrebujete vedieť o bielení zubov

Ako sa zvýšia šance na pracovnom pohovore o 70%?

Všetci vieme, že náš prvý dojem o ľudoch vytvárame na prvej stretávke pri pohľade na tvár. Tím výskumníkov na Stanfordskej univerzite zistilo že za 5 sekúnd sa vieme rozhodnúť, či je nám osoba sympatická alebo nie. V súčasnej dobe najrozhodujúcejším aspektom na nášom vzhľade sú zuby. Vo väčšine vyspelých západných spoločnostiach je takmer očakávaním mať pekné, čisté, biele zuby. Výskum na Stanfordskej univerzite tiež ukázal, že naša šanca na vytvorenie prvého dobrého dojmu na pracovnom pohovore alebo prvom rande sa zvyšuje o viac ako 70%, ak máme úhľadné biele zuby.

 

Čo sfarbuje naše zuby?

• Prírodné a umelé farbivá v potravinách a nápojoch napr. káva, čaj, červené víno, cola

• fajčenie (nikotín spôsobuje veľmi výrazné tmavo žlté sfarbenie)

• antibiotiká užívané v detstve, tetracyklíny

• nepriaznivé účinky liekov užívaných matkou počas tehotenstva

 

Mnohí ľudia si myslia, že farba zubov je vecou genetiky a preto sa to nedá zmeniť. To však nie je pravda, až na niekoľko výnimiek, bielenie zubov je účinné pre každého. Samozrejme bielenie zubov závisí od jednotlivca a aj rozsah bielenia je individuálny. U niekoho je dosiehnutá väčšia u iného menšia miera belosti, ale v každom prípade sa aspoň o 6 odtieňov belšie zuby dajú dosiahnuť s touto metódou. Aj tým zubom dokážeme pomôcť ktoré sa žlto-sivo sfarbili s účinkom antibiotík užívaných v detstve. Pre takéto zuby odporúčame 5-6 bieliacich ošetrení.

 

 

Prečo je ošetrenie bezbolestné?

Do jari 2012 bolo bielenie zubov dostupné v akejkoľvek zubnej ambulancií. Bola použitá látka obsahujúca 25 až 35% karbamid peroxidu a peroxidu vodíka. Tieto ošetrenia mali pomerne veľa vedľajších účinkov, ničili ďasná a zubnú sklovinu, a preto boli zakázané. Nové predpisy umožňujú bielenie aj mimo stomatologickej ambulancie s použitím materiálov, ktoré obsahujú menej ako 1%peroxidu.

 

Spojené štáty sú jedným z popredných výrobcov bieliacich látok. Tam vyvinuli prvú látku bez obsahu karbamid peroxidu a peroxidu vodíka, ktorá je naozaj bezpečná na ďasná a zubnú skloviny.

 

Čo spôsobuje bielenie zubov?

Hlavnou zložkou je percarbonát sodný, ktorý počas pôsobenia studeného LED svetla uvoľňuje kyslík. Kyslík preniká do mikrobrázd skloviny, kde sa jeho pôsobením prejavuje bieliaci účinok. Pri procese nie je poškodená zubná sklovina ako si to niektorí myslia, ale prejavuje sa proces oxidácie.

 

Pri biobielení zubov používame pozitívne účinky bikarbonátu sodného, všeobecne známeho ako sóda bikarbóna.

 

 

Prečo je Smiling Planet jednoduchý a bezpečný na bielenie zubov?

Nové, ďasnám bezpečné materiály sú povolené nielen pre zubných lekárov, ale teraz už aj pre kozmetické a bieliace salóny.

 

Takto vznikol nový názov: kozmetické bielenie zubov

 

Vďaka hore uvedeným skutočnostiam sa v západnej Európe čoraz častejšie otvárajú bieliace salóny a stávajú sa súčasťou kozmetických salónov a nákupných centier. Okoloidúci si počas nakupovania môžú sadnúť na jedno 30 minútové bielenie lebo nie je nutné sa vopred objednať. Vo Francúzsku za dva roky otvorili viac ako 500 takýchto salónov. Väčšina ľudí má strach zo stomatologických ambulancií, má strach z bolestí a nedokáže si predstaviť, že sa bielenie zubov môže spraviť pri príjemnej atmosfére a úplne bezbolestne. Ošetrenie je totiž úplne bezbolestné. Zuby a ďasná sa po ošetrení nestávajú citlivými, pretože látka na bielenie zubov neobsahuje peroxid vodíka.

 

Ošetrenie trvá 2 x 15 min. alebo 3 x 15 min. Dá sa dosiahnuť belosť až o 12 odtieňov.

 

Môže trvať niekoľko rokov kým sa kozmetické bielenie zubov, biobielenie zubov dostanú do širokého povedomia ľudí a uveria že tieto ošetrenia sú bezbolestné, nemajú žiadne nežiaduce účinky a sú k dispozícii podobne ako kaderníctvo alebo iné kozmetické služby.

 

 

Vedeli ste, že existuje aj BIO bielenie?

Americkí výrobcovia dokázali vynikajúce výsledky aj v oblasti BIO bielenia zubov. Vyvinuli takú bio-bieliacu látku, ktorá je v súlade s požiadavkami stanovenými v Európskej únii "v kategórii prírodný produkt." Bio-bielenie je vhodné pre zákazníkov, ktorí sa naozaj starajú o svoje zdravie a o zdravie svojej rodiny, a prísne dohliadajú na zloženie produktov.

 

Hlavné zložky bio-bieliacej látky sú: glycerín, hydrogén uhličitan sodný, gél aloe vera, extrakt z harmančeka, mätový olej.

 

Hlavnou účinnou látkou je hydrogén uhličitan sodný, bežne známy ako sóda bikarbóna, ktorý po spracovaní dosahuje neutrálnu hodnotu pH, a s pomocou rastlinných enzýmov vytvára priehľadnú textúru a príjemnú mätovú chuť. Výťažok z harmančeka zabraňuje zápalu ďasien, aloe gél je zodpovedný za dezinfekciu a mätový olej dáva vynikajúcu chuť gelu na bielenie zubov.

 

S Bio-bieliacou látkou sa dosahuje taký istý stupeň bielenia zubov, ako s bežnou bieliacou látkou, používanie je také isté a cenový rozdiel je zhruba len 10%.

 

Ošetrenie je úplne bezbolestné. Zuby po bielení nie sú vôbec citlivé. Výsledok je rovnaký ako výsledky bielenia zubov v ambulanciách. Ošetrenie 3x15 minút môže dosiahnuť až zmenu o 12 odtieňov.

 

Bieliaci efekt v závislosti od životného štýlu môže vydržať 1 až 3 mesiace. Po ošetrení nejesť 2-3 hodiny, avšak treba veľa piť, ale iba vodu. Po dobu 48 hodín sa odporúčajú konzumovať iba biele potraviny a nápoje a ak je to možné treba sa vyhnúť fajčeniu.

Objednať sa na termín
Vyplňte prosím položky označené s hviezdičkou.


Odoslať